Miera ich verbálnej agresivity rastie podobne ako u trojročných detí, ktoré nedostali cukríky

Poznámka k statusu Gabiky Rothmayerovej.

Pani Rothmayerová sa vo svojom statuse zamýšľa nad článkom uverejnenom v našom najmanipulatívnejšom, lživom a odporne propagandistickom a politicky aktivistickom médiu – čiže v Denníku N.

Pravidelne si kladiem otázku, či má zmysel zaoberať sa prvoplánovou propagandou, ktorú Denník N do slovenského mediálneho priestoru prináša. Teda, či má zmysel venovať sa produkcii tejto mediálnej stoky. Resp. či má zmysel vyvracať tie klamstvá, účelové polopravdy, pokryteckú nevyváženosť v komentároch, ako aj cielenými spravodajskými hrami, ktoré uverejňuje tento nástroj zahraničnej propagandy v službách globalistov riadených zo Spojených štátov amerických.

Zväčša tak nerobím. Myslím si, že tí, ktorí súznejú s tým, čo vychádza v tomto plátku, sú voči historickému dejinnému kontextu prebiehajúcich udalostí, ako aj voči pravde samotnej rezistentní. Nezaujíma ich – zaujíma ich iba utvrdzovanie v ich vlastných ilúziách.

Nech je už tak či onak, spomínaný status pani Rothmayerovej (niekdajšej poslankyni československého federálneho parlamentu) – viď statusový obrázok – som okomentoval takto:

Tieto fanaticky zideologizované decká nahlas rozjímajúce o svojich fantasmagorických predstavách o svojej intelektuálnej nadradenosti sa pri zrážke s realitou roztopia ako snehové vločky. Ich depresie – čiastočne spôsobené aj úplným nepochopením sveta okolo nich možno z krátkodobého pohľadu potlačí lexaurín, no praktická liečba by musela vyzerať inak.

Naakumulovaný rozpor medzi ich predstavami o svete a skutočným svetom naberá na intenzite každým dňom. Musia to mať ťažké. Miera ich verbálnej agresivity rastie podobne ako u dvoj-, trojročných detí, ktoré nedostali cukríky, hoci ich videli pri pokladni v obchode. Myslia si, že na cukríky majú nárok. Že každý má právo na cukríky. Dokonca sa dokážu domnievať, že je to ich základné ľudské právo dostať svoje obľúbené cukríky!

A keď sa potom stane, že ich nedostanú, ich nervový systém skolabuje. Začnú sa hádzať po zemi a kopať nožičkami kol do kola ako kolesá parníka. A nariekať, kričať a dožadovať sa zmeny.

A ono nič! Žiadna zmena. Cukríky nebudú! Treba sa naučiť správať, detičky zlaté. A treba niečo urobiť – nielen chcieť a dožadovať sa.

Ich súčasnou odpoveďou je však popieranie reality, obviňovanie neprajníkov, dožadovanie sa plnenia a odkazovanie na neexistujúce práva na cukríky či čokoľvek iné, čo im ich utkvelé predstavy navodili.

Keby neboli takí prázdni, tak odtrhnutí od reality, tak neschopní premýšľať v kontexte (a možno premýšľať vôbec)… a miesto snahy o pochopenie sveta, iných ako aj seba samých by neprešli do absurdnej agresivity… boli by hodní ľútosti. Sú však dospelí – síce iba podľa veku – a tak mi ich ľúto nie je.

Ak sa im tak darí, ako si myslia, že sa im darí… čo z nich v ich očiach robí úspešnejších a lepších ľudí ako sú tí ostatní, ktorí nezdieľajú ich fantasmagórie… tak nech si z našetrených peňazí (ak dáke vôbec tieto úspešné deti majú) zaplatia odbornú psychologickú pomoc. Ak na ňu nemajú, môžu sa odventilovať na námestiach a zakričať si ,,Dosť bolo Fica!” alebo zájsť do SND-čka. Sú mimo.

Ilustračné foto: Atmosféra pred protestnéým zhromaždením Slovensko je Európa! organizovaného iniciatívou Mier Ukrajine na Námestí slobody v Bratislave. Bratislava, 7. marec 2025 (SITA/Milan Illík)

Autor článku

Eduard Šebo ml. foto fb
Eduard Šebo ml.
+ dalšie články od tohto autora

Jeden komentár

  1. Peter Zajac-Vanka Peter Zajac-Vanka píše:

    Dobrá pripomienka, pán Šebo – a aj status Rothmayerovej. Pridávam: to ešte nebol „gríndíl“ a mladí neonacisti v progresívnom zafarbení ešte neprotestovali po slovenských námestiach, keď som varoval omladinu na Slobodnom vysielači B.Bystrica, že taký „vzorec vzťahov“ už bol verovne popísaný a aj zdramatizovaný v (čuduje sa svete!) americkom sci-fi filme Logan´s Run. Loganov útek: píše sa rok 2525 a ľudstvo žije v kupoliach riadené IT. „Tam vonku“ sa vraj nedá prežiť a dýchať. Spoločnosť je „trvalo udržateľná“ vďaka dôveryhodnému softvéru, že ten kto sa dožije 35 roku života, dôstojne bude „eliminovaný“ a namiesto neho sa narodí v ten istý deň jeho „klon“, tak sa udržuje vnútrozemská civilizácia. 35-ročnému „starcovi“ začne na dlani blikať čip, upozorňujúci, že jeho bčas sa naplnil a odoberie sa do slávnostnej arény na elimináciu. Nie tak Logan ( hral ho svetoznámy Michael York), príslušník poriadkových síl planéty, ktorý zistí, že softvér sa uňho o pár rokov pomýlil. Nemá 35, má iba 30 rokov. A chce žiť. Sťažnosti nepomohli, počítač je predsa neomylný. Preto uteká. A že je schopný, naruší systém a oslobodí „mládež“ z ich omylov i „starcov“ ochráni od smrti. Po opustení kupoly mladí zrazu zistia, že vonku sa dýchať dá, je tu bujná príroda a objavia „pračloveka“ – zarasteného starca, hral ho Peter Ustinof. Neveria, že mohol prežiť tak vysoký vek a že je zdravý. Toľko stručne film. Myslím, že ho na ytb nenájdete. Je nto „protirežimový“ film.
    Blížime sa k tejto sci-fi obrovskými krokmi. Vzbúrme sa, kým sa dá. Nás dôchodcov sú milióny a deti potrebujú výprask.

Pridaj komentár

Reviews for Miera ich verbálnej agresivity rastie podobne ako u trojročných detí, ktoré nedostali cukríky

  • Peter Zajac-Vanka
    Peter Zajac-Vanka
    19. marca 2025
    Dobrá pripomienka, pán Šebo - a aj status Rothmayerovej. Pridávam: to ešte nebol "gríndíl" a mladí neonacisti v progresívnom zafarbení ešte neprotestovali po slovenských námestiach, keď som varoval omladinu na Slobodnom vysielači B.Bystrica, že taký "vzorec vzťahov" už bol verovne popísaný a aj zdramatizovaný v (čuduje sa svete!) americkom sci-fi filme Logan´s Run. Loganov útek: píše sa rok 2525 a ľudstvo žije v kupoliach riadené IT. "Tam vonku" sa vraj nedá prežiť a dýchať. Spoločnosť je "trvalo udržateľná" vďaka dôveryhodnému softvéru, že ten kto sa dožije 35 roku života, dôstojne bude "eliminovaný" a namiesto neho sa narodí v ten istý deň jeho "klon", tak sa udržuje vnútrozemská civilizácia. 35-ročnému "starcovi" začne na dlani blikať čip, upozorňujúci, že jeho bčas sa naplnil a odoberie sa do slávnostnej arény na elimináciu. Nie tak Logan ( hral ho svetoznámy Michael York), príslušník poriadkových síl planéty, ktorý zistí, že softvér sa uňho o pár rokov pomýlil. Nemá 35, má iba 30 rokov. A chce žiť. Sťažnosti nepomohli, počítač je predsa neomylný. Preto uteká. A že je schopný, naruší systém a oslobodí "mládež" z ich omylov i "starcov" ochráni od smrti. Po opustení kupoly mladí zrazu zistia, že vonku sa dýchať dá, je tu bujná príroda a objavia "pračloveka" - zarasteného starca, hral ho Peter Ustinof. Neveria, že mohol prežiť tak vysoký vek a že je zdravý. Toľko stručne film. Myslím, že ho na ytb nenájdete. Je nto "protirežimový" film. Blížime sa k tejto sci-fi obrovskými krokmi. Vzbúrme sa, kým sa dá. Nás dôchodcov sú milióny a deti potrebujú výprask.
Scroll to top